Laptop ve Notebook Sıvı Temas Tamiri

RG Bilgisayar 7/24 Yerinde Kaliteli Güvenilir Servis Hizmeti

Laptop ve Notebook Sıvı Temas Tamiri

3 Haziran 2021 Denizli Bilgisayar Satış Denizli bilgisayar servis Denizli Bilgisayar Servisi Denizli bilgisayar servisleri Denizli bilgisayar tamir Denizli Bilgisayar Tamir Servis Denizli Bilgisayar Tamirci Denizli bilgisayar tamircileri Denizli bilgisayar tamircisi denizli bilgisayar tamiri Denizli Bilgisayar Teknik Servis Denizli bilgisayar teknik servisi Denizli bilgisayar teknik servisleri Denizli Bilgisayar ve Laptop Servisi Denizli Bilgisayar ve Laptop Tamiri Laptop ve Notebook Sıvı Temas Tamiri 0
Rg Bilgisayar Hizmetler

Denizli Bilgisayar Tamircisi , RG Bilgisayar Servisi

 

Elektronik cihazlar hassastır. Bilgisayarınızı kullanırken etrafında  su ,çay, kahve sıvı gibi maddeler varsa  dökülmemesi için dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde büyük hasarlara belkide anakartın yanmasına sebep olabilir.

Denizli Bilgisayar Servisi , Dizüstü Bilgisayara Sıvı Teması Olduğunda Ne Yapmalıyız?

Öncelikle cihazınıza sıvı döküldüğü ilk an: Cihazı elektrik ile olan bağlantılarından koparmanız gerek.

Fişe takılı ise fişten çıkarın. Elektrik ile olan bağlantısını kopardıktan  sonra cihazınızı hemen kapatın.  Cihazın tamamen kapatılması problemlerin büyümemesi için oldukça önemli. Ardından pilini çıkarabilirsiniz.

Daha sonra zaman kaybetmeden bilgisayarı ters V şeklinde açarak sıvının alta doğru anakarta ilerlemesini engellemelisiniz .Bilgisayarınızı tekrar açmaya çalışmayın

Denizli Bilgisayar Tamircisi Eğer sıvı döküldüğü anda yukarda saydığımız işlemleri gerçekleştirdiyseniz kısmi arızalarla kurtarma olasılığınız var.  Yok eğer gerçekleştiremediyseniz ve sıvı anakarta kadar inmiş olabilirse ciddi ve maliyetli arızalar kapıda demektir  . Sıvıdan dolayı anakart ve diğer tüm bileşenlerinde oksitlenme ve diğer arızalar söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda yapılacak en iyi şey zaman kaybetmeden Denizli RG Bilgisayar servisimize getirmeniz arızaların ilerlemesini önleyebilir..

RG Bilgisayar  Servisi Detaylı bilgi almak için 0537 954 3707 numarayı arayabilir whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.  7/24 Siz değerli müşterilerimizin sorunlarını çözmek için müşteri hizmetlerine ve teknik ekibimize   her zaman ulaşabilirsiniz .

Sıvı Teması Meydana Gelen Bilgisayara Yapılan İşlem Ve Temizlik

Öncelikle bilgisayar kasası tamamen sökülür. Anakart üzerinden işlemci, ram, wi-fi gibi parçalar ve kablolar çıkarılır. Özel kimyasal maddeler ve solüsyonla tüm parçalar, anakart temizlenir. Anakart üzerinde herhangi bir yanmış ve sigortası atmış devreler varsa bunlar değiştirilir tamir edilir. Ardından  anakart Ultasonic Test Cihazında test edilir. Test sonucunda problem yoksa   tüm parçalar bir araya getirilerek kasa toplanır. Bilgisayar sıvı temas sonucu oluşan ve oluşabilecek  problemler çözülmüş olur .

RG Bilgisayar Teknik servisi olarak bu ve diğer tüm sorunlarda sizleri servisimize bekliyoruz.

 

Tıkla Hemen Ara